Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Kolejna droga przebudowana

Zkończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku Lipina  - Oleszyce. 17 grudnia w Oleszycach dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

Całkowita wartość projektu realizowanego pn. "Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław - Bełżec na odcinku od m. Zapałów do m. Oleszyce - etap I" wyniosla prawie 24 miliony złotych, a dofinansowanie z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 niemal 19,7 miliona złotych.

Rozbudowa 6-kilometrowego odcinka drogi polegała m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), dostosowaniu parametrów technicznych i użytkowych drogi do obowiązujących standardów dla drogi klasy G oraz rozbudowie istniejących skrzyżowań z innymi drogami publicznymi. Nawierzchnia drogi została wzmocniona do przenoszenia ruchu pojazdów o nacisku 115kN/oś. 

Wśród osób, które wzięły udział w uroczystości znaleźli się: Anna Huk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Marta Jakowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Piotr Miąso – Dyrektor PZDW w Rzeszowie oraz przedstawiciele Wykonawcy Paweł Woźnica – Dyrektor Kontraktu oraz Rafał Janda z firmy PBI Infrastruktura w Kraśniku – lidera Konsorcjum, którego partnerem było przedsiębiorstwo PBI WMB Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu.

Zarząd województwa podkarpakiego od lat pracuje nad tym, aby poprawić infrastrukturę drogową regionu i to się nam świetnie udaje, czego przykładem jest oddawana do użytkowania inwestycja. To moment bardzo wyczekiwany. To już kolejna droga na terenie powiatu lubaczowskiego, która zostala wyremontowana, a która pozwala szybciej, wygodniej, bardziej komfortowo dotrzeć do Jarosławia a stamtąd dalej autostradą - mówiła w czasie uroczystości członek zarządu Anna Huk. - Ten odcinek jest bardzo istotny, bo wchodzimy nim w obwodnicę Oleszyc. Jako zarząd województwa chcemy, aby cała droga wojewódzka 865 miała taki właśnie standard. 

Od początku tej perspektywy unijnej 2014-2020 zarząd województwa przyjął zasadę, że robi to, co jest najważniejsze dla infrastruktury drogowej regionu, czyli np. wyprowdzony zostaje ruch poza centra miejscowowści, co świetnie widać tu - na podkarpackim Rozotoczu, gdzie gotowe są już obdwonice Lubaczowa, Cieszanowa i Oleszyc, a kończy się budowa obwodnicy Narola – mówił w Cieszanowie Piotr Miąso dyrektor PZDW.

Działania zarządu świetnie widać na przykładzie drogi 865, która łączy tę część regionu ze stolicą Podkarpacia i z autostradą nr 4, i gdzie ruch znacząco zwiększył się od czasu powstania autostrady. Cały przebieg tej drogi jest w trakcie projektowania, albo w przebudowie, albo już został przebudowany, a zwieńczeniem tych prac będzie nowy most na Sanie, na który mamy przyznane dofinansowania i którego budowa mamy nadzieję rozpocznie się w przyszłym roku – podkreślał dyrektor Miąso.

Zakres inwestycji obejmował m.in.:

- przebudowę/rozbudowę jezdni drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku długości 6 km

- dostosowanie parametrów technicznych i użytkowych drogi do wymogów obowiązujących standardów dla drogi klasy G, dostosowanie drogi do przenoszenia obciążeń na poziomie 115 kN/oś

- budowę/przebudowę poboczy, skrzyżowań z drogami innych kategorii, zatok autobusowych, chodników, zjazdów publicznych i indywidualnych, przepustów oraz systemu odwodnienia drogi

Realizacja inwestycji znacząco poprawiła parametry techniczne drogi wojewódzkiej nr 865 co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czasu przejazdów w przewozach pasażerskich i towarowych. Ponadto realizacja projektu  wpłynie na poprawę wizerunku oraz aktywizację terenów inwestycyjnych i rozwój ekonomiczny regionu.

 

                                                                                                                                                                                               Tekst: PZDW, UMWP, Foto. PZDW

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 05-09-2023 r.

Zamknięcie DW881 10 września 2023 r.

W związku z uroczystością beatyfikacyjną rodziny Ulmów w Markowej, droga wojew&oacu... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 06-07-2023 r.

Wstępne rozwiązania projektowe - most na rz. Stobnica w ciągu DW 886

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: O... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 27-06-2023 r.

Zamknięcie DW 989 w miejscowości Żyznów - budowa mostu

Od dnia 26 czerwca 2023 roku, droga wojewódzka nr 989 w miejscowości Żyznów... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego