Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Modernizacja DW 993 na odcinku Pielgrzymka - Nowy Żmigród zakończona

Zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Pielgrzymka - Nowy Żmigród. W dniu 22 grudnia odbyła się uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi

Projekt realizowany w partnerstwie z Krajem Preszowskim był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Po polskiej stronie w ramach projektu zmodernizowano prawie 9 kilometrów drogi. Zakres robót obejmował m.in. remont istniejących skrzyżowań drogowych wraz z wymianą nawierzchni dróg w ich obrębie oraz modernizację poboczy, zjazdów indywidulanych i publicznych. Wybudowany został także chodnik w miejscowości Samoklęski, powstały urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i udrożnione zostały przydrożne rowy. Wykonawcą robót była firma STRABAG, a nadzór nad robotami pełniła Krośnieńska Dyrekcja Inwestycji. Wartość zadania wyniosła 12,7 mln złotych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali mi.in: Adam Śnieżek - Poseł na Sejm RP, Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Sopel - Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Andrzej Stachurski - Wójt Gminy Osiek Jasielski, Grzegorz Bara - Wójt Gminy Nowy Żmigród, Marcin Bolek - Wójt Gminy Dębowiec, Milan Cocula - Partner ze Słowacji, Maciej łukaszek - Dyrektor Kontraktu z firmy STRABAG Sp. z o.o. oraz Piotr MIąso - Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Kolejny odcinek ważnej drogi w naszym województwie został oddany do użytku, za co dziękuję dyrektorowi Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Wykonawcy. Niestety drogi na południu naszego regionu nie są w najlepszym stanie. Jednak jako samorząd województwa widzimy te potrzeby inwestycyjne i podejmujemy przedsięwzięcia, które mają zmienić ten stan rzeczy. Obecnie powstaje droga S19 na Podkarpaciu. To arteria życia dla naszego województwa, druga obok autostrady A4. Dlatego musimy zbudować układ komunikacyjny dogodnych połączeń do węzłów tych dróg strategicznych z każdego miejsca naszego regionu, również i z tych – z terenu Beskidu Niskiego – z Krosna, Jasła i Sanoka. Ta droga jest właśnie elementem tego zamysłu. Chcemy żeby mieszkańcy i turyści mogli szybko i bezpiecznie się przemieszczać po całym regionie – mówił wicemarszałek Pilch.

Tutaj jest świetna atmosfera do prowadzenia inwestycji. Korzystając z okazji chciałem podziękować kolegom ze Słowacji za współpracę na etapie programowania tego zadania. Dobra współpraca jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o ubieganie się o dofinansowanie w ramach Programu Interreg, gdzie jest jedna kwota na całe zadanie realizowane po obu stronach granicy – powiedział Piotr Miąso.

Po stronie słowackiej wykonywany jest odcinek drogi, znajdujący się na drodze II/556 między obszarami ewidencyjnymi miejscowości Fijaš - Lomné na kilometrze 12,900 – 19,993. Całkowita długość odcinka wynosi 7,093 km. Kategoria drogi to C 7,5/50.

Realizacja projektu poprawi zancznie bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort jazdy na tym odcinku drogi wojewódzkiej, jak również poprawi stan komunikacji na polsko-słowackim obszarze transgranicznym, łącznie z ułatwieniem dostępu do obszaru transgranicznego oraz połączenie z siecią TEN-T po stronie słowackiej (D1, E371) oraz po stronie polskiej (DK 28, DK73, A4, S19).

 

                                                                                                                                                                                               Tekst: PZDW, UMWP, Foto. PZDW

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 05-09-2023 r.

Zamknięcie DW881 10 września 2023 r.

W związku z uroczystością beatyfikacyjną rodziny Ulmów w Markowej, droga wojew&oacu... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 06-07-2023 r.

Wstępne rozwiązania projektowe - most na rz. Stobnica w ciągu DW 886

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: O... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 27-06-2023 r.

Zamknięcie DW 989 w miejscowości Żyznów - budowa mostu

Od dnia 26 czerwca 2023 roku, droga wojewódzka nr 989 w miejscowości Żyznów... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego