Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: top top top top

Most w Ubieszynie przebudowany

W dniu 2 grudnia 2019 w miejscowości Ubieszyn w gminie Tryńcza, odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji pn.  „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk– Grabownica Starzeńska na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 870 w miejscowości Sieniawa do łącznika drogi wojewódzkiej z węzłem „Przeworsk” w miejscowości Gorliczyna”.

Inwestycja była podzielona na dwa etapy:

Etap I - obejmujący przebudowę/rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku Sieniawa - Przeworsk (od km 131+671 do km 144+716,11). Łączna długość odcinka objętego przebudową/rozbudową: 12,64 km

Etap II - obejmujący przebudowę obiektu mostowego poprzez dostosowanie jego nośności do klasy A wg PN-85/S-10030, wymianę i modernizację wyposażenia pomostu, wymianę łożysk, naprawę i zabezpiecznie powierzchni betonowych oraz adaptację dojazdów do mostu.  Obiekt został także wyposażony w jednostronny chodnik dla pieszych oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą etapu I inwestycji było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu Sp. z o.o. i REMOST Sp. z o.o. w Dębicy, natomiast Wykonawcą części mostowej była firma REMOST Sp. z o.o. w Dębicy.

Całość inwestycji kosztowała ponad 38 milionów złotych, z czego ponad 30 milionów złotych to środki pochodzące z EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W uroczystym otwarciu uczestniczył  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch:

Bardzo cieszy mnie fakt, że na Podkarpaciu powstają kolejne kilometry dróg, które ułatwią sprawne przemieszczanie się. Początek odcinka drogi, który dziś oficjalnie otwieramy znajduje się w miejscowości Sieniawa, przed skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 870, które przebudowane zostało na rondo, natomiast koniec inwestycji stanowi połączenie do łącznika A4 w miejscowości Gorliczyna, zrealizowanego w poprzedniej perspektywie finansowej. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych środkowej części województwa podkarpackiego – podkreślał Wicemarszałek.

Zrealizowane zadanie (etap I i II) jest fragmentem większej całości – w poprzedniej perspektywie finansowej zrealizowany został łącznik A4 – DW835 w Gorliczynie, w maju br. zakończyły się roboty budowlane na odcinku od węzła A4 „Przeworsk” do DK 94 (Gwizdaj), a w trakcie projektowania jest odcinek Przeworsk – Kańczuga, wraz z odcinkiem po nowym śladzie, który będzie stanowił domknięcie przebiegu drogi wojewódzkiej nr 835 po zachodniej stronie Przeworska.

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 13-08-2020r.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 870 od m. Szówsko do m. Koniaczów – aktualne rozwiązania projektowe

Aktualne rozwiązania sytuacyjne (w stadium przed opracowaniem projektu budowlanego) dla in... czytaj dalej

Zakończenie remontu na moście w Huzelach
Komunikat
Data dodania: 07-08-2020r.

Zakończenie remontu na moście w Huzelach

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje o zakończeniu prac na remonto... czytaj dalej

utrudnienie
Utrudnienie
Data dodania: 25-06-2020r.

Odnowienie osuwiska w m. Solina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 895 Uherce Mineralne – Solina – Myczków.

W dniu 21.06 br w wyniku ulewnych deszczy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 895 Uherce... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
logo