Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Obwodnica Narola oddana do użytkowania

Liczy prawie trzy kilometry długości i skróci czas przejazdu przez Roztocze – mowa o nowej obwodnicy Narola, która właśnie została oddana do użytku kierowców. Jej budowa została dofinansowana z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Uroczystego przecięcia wstęgi, symbolizującego oddanie nowej drogi do ruchu dokonali między innymi: Marszałek Władysław Ortyl, poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, burmistrz Narola Grzegorz Dominik, starosta lubaczowski Zenon Swatek, dyrektor PZDW Piotr Miąso oraz przedstawiciel wykonawcy - Strabag Sp. z o.o. dyr. Maciej Łukaszek.

Obwodnica Narola jest już czwartą, po Cieszanowie, Oleszycach i Lubaczowie, obwodnicą zrealizowaną przez Samorząd Województwa w powiecie lubaczowskim w perspektywie finansowej 2014-2020. W ostatnim czasie przebudowie uległy także odcinki dróg wojewódzkich pomiędzy obwodnicami Oleszyc i Lubaczowa, odcinek Lipina - Oleszyce oraz Lubaczów – Basznia Dolna. To bardzo istotne inwestycje w tej części województwa, która nie jest obsługiwana przez żadną z dróg krajowych.

"Ostatni czas był czasem budowy obwodnic na Roztoczu, te cztery obwodnice są kluczowe w powiecie lubaczowskim. Teraz te obwodnice trzeba będzie ze sobą połączyć, czyli te wszystkie odcinki, które są wybudowane, wyremontowane i przekazane do użytku. W tym momencie mamy już zaprojektowane te drogi, które wymagają interwencji, ale też mamy drogi w trakcie projektowania i wskazywania źródeł finansowania" – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Grzegorz Dominik, burmistrz Narola nie krył zadowolenia z faktu uruchomienia obwodnicy:
"Dziękuję w imieniu własnym, rady miejskiej i mieszkańców Narola, wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie i wykonanie tego projektu. To bardzo trudne zadanie i wiele lat oczekiwane ze strony mieszkańców Narola. Prace trwały prawie półtora roku, a w ich efekcie mamy obwodnicę, dwa ronda, dwa skrzyżowania i most na rzece Tanew. Obwodnica odciąży nasz rynek głównie od samochodów ciężarowych" – powiedział.


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 10-11-2022 r.

Budowa obwodnicy Leska w ciągu DW894 od DK84 w m. Postołów do DW 894 w m. Huzele - rozwiązania koncepcyjne

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż w dniu 02.08.... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 08-11-2022 r.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 894 Lesko-Hoczew-Wołkowyja-Czarna na odcinku Polańczyk-Wołkowyja

Pod poniższym linkiem znajdują się rozwiązania sytuacyjne dla inwestycji pn. "Rozbudo... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 25-10-2022 r.

Przywrócenie ruchu na DW 884 w miejscowości Barycz

W związku z zakończeniem prac drogowych na DW nr 884 Przemyśl - Dubiecko - Bach&oacut... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego