Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Modernizacja kolejnych mostów w Bieszczadach

Od 2016 roku działania samorządu województwa podkarpackiego nakierowane na poprawę dostępności  komunikacyjnej Bieszczad wspierają Lasy Państwowe. W kosztach modernizacji obiektów mostowych uczestniczą Nadleśnictwa zainteresowane przywracaniem ich nośności.  26 maja 2021 zostały podpisane kolejne umowy dotyczące trzech mostów w ciągu dróg wojewódzkich nr 894 i 893 Lesko – Baligród – Cisna - dwóch w miejscowości Jabłonki oraz kontynuacji generalnego remontu mostu w Huzelach.

Wicemarszałek Piotr Pilch, który z ramienia samorządu województwa podpisywał umowy na realizację inwestycji mostowych mówił, jak ważne są to projekty:

Modernizacje tych mostów to są dobre i ważne decyzje, które zapadają w sejmiku województwa. Te inwestycje są istotne, bo w samorządzie województwa postawiliśmy sobie taki cel, żeby zaniedbane drogi w Bieszczadach naprawić, żeby naprawić małą i dużą pętlę bieszczadzką i udrożnić dojazd do Bieszczad. Z powodzeniem realizujemy wszystkie te wielomilionowe inwestycje. Dziękuję Lasom Państwowym za partycypację w tych wszystkich projektach mostowych. Ważne jest to, aby te ciągi komunikacyjne zostały odblokowane, aby Bieszczady otworzyć szerzej dla turystów. Mamy dużo ambitnych planów, wśród których znajduje się chociażby uruchomienie trasy rowerowej Green Velo w Bieszczadach. Wszystkie te plany chcemy realizować i kończyć sukcesem – mówił wicemarszałek Pilch.

Dziś podpisujemy kolejne umowy z Lasami Państwowymi na dofinansowanie rozbudowy i remontów naszych mostów, obiektów inżynierskich w ciągach wojewódzkich. Od kilku lat taką współpracę prowadzimy i w ten sposób udało nam się wspólnie zrewitalizować i odnowić już dwadzieścia siedem mostów na terenie Bieszczadów. Dzisiaj podpisujemy umowę na trzy kolejne, czyli łącznie dochodzimy do trzydziestu obiektów (…) Do wzmocnienia pozostanie nam jeszcze około czterdziestu mostów, które dziś mają ograniczenia nośności – powiedział Piotr Miąso dyrektor PZDW w Rzeszowie.

Przy udziale Lasów Państwowych od roku 2016 udało się odnowić 27 obiektów. Na drogach wojewódzkich w rejonie Bieszczadów zlokalizowanych jest ponad 120 obiektów mostowych, z czego 40 wciąż wymaga naprawy. Są to mosty z lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Ze względu na pogarszający się stan techniczny na wielu z nich wprowadzone zostały ograniczenia.

                                                                                                                                                                                                  Tekst: PZDW, UMWP, Foto. UMWP


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 04-12-2023 r.

Budowa węzła na skrzyżowaniu autostrady A4 z DW nr 986 w miejscowości Ostrów - obwieszczenie

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zamieszcza w linku poniże... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 21-11-2023 r.

Rozbudowa DW 897 Wetlina – Ustrzyki Górne

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie udostępnia w poniższym link... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 14-11-2023 r.

Rozbudowa DW 897 Cisna-Wetlina

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie publikuje projekt zagospoda... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego