Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Most w Ubieszynie przebudowany

W dniu 2 grudnia 2019 w miejscowości Ubieszyn w gminie Tryńcza, odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji pn.  „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk– Grabownica Starzeńska na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 870 w miejscowości Sieniawa do łącznika drogi wojewódzkiej z węzłem „Przeworsk” w miejscowości Gorliczyna”.

Inwestycja była podzielona na dwa etapy:

Etap I - obejmujący przebudowę/rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku Sieniawa - Przeworsk (od km 131+671 do km 144+716,11). Łączna długość odcinka objętego przebudową/rozbudową: 12,64 km

Etap II - obejmujący przebudowę obiektu mostowego poprzez dostosowanie jego nośności do klasy A wg PN-85/S-10030, wymianę i modernizację wyposażenia pomostu, wymianę łożysk, naprawę i zabezpiecznie powierzchni betonowych oraz adaptację dojazdów do mostu.  Obiekt został także wyposażony w jednostronny chodnik dla pieszych oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą etapu I inwestycji było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu Sp. z o.o. i REMOST Sp. z o.o. w Dębicy, natomiast Wykonawcą części mostowej była firma REMOST Sp. z o.o. w Dębicy.

Całość inwestycji kosztowała ponad 38 milionów złotych, z czego ponad 30 milionów złotych to środki pochodzące z EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W uroczystym otwarciu uczestniczył  Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch:

Bardzo cieszy mnie fakt, że na Podkarpaciu powstają kolejne kilometry dróg, które ułatwią sprawne przemieszczanie się. Początek odcinka drogi, który dziś oficjalnie otwieramy znajduje się w miejscowości Sieniawa, przed skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 870, które przebudowane zostało na rondo, natomiast koniec inwestycji stanowi połączenie do łącznika A4 w miejscowości Gorliczyna, zrealizowanego w poprzedniej perspektywie finansowej. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych środkowej części województwa podkarpackiego – podkreślał Wicemarszałek.

Zrealizowane zadanie (etap I i II) jest fragmentem większej całości – w poprzedniej perspektywie finansowej zrealizowany został łącznik A4 – DW835 w Gorliczynie, w maju br. zakończyły się roboty budowlane na odcinku od węzła A4 „Przeworsk” do DK 94 (Gwizdaj), a w trakcie projektowania jest odcinek Przeworsk – Kańczuga, wraz z odcinkiem po nowym śladzie, który będzie stanowił domknięcie przebiegu drogi wojewódzkiej nr 835 po zachodniej stronie Przeworska.

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 26-02-2024 r.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 993 - rozwiązania projektowe

W ramach zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej i innej, uzyskanie decyzj... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 06-02-2024 r.

Rozbudowa DW 867 od m. Horyniec – Zdrój do granicy województwa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż w dniu 10.05.... czytaj dalej

Przebudowy DW989 i DW991 zakończone
Inwestycja
Data dodania: 25-01-2024 r.

Przebudowy DW989 i DW991 zakończone

W dniu 18 stycznia 2024 roku w Żyznowie odbyło się uroczyste zakończenie realizacji inwest... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego