Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Umowa na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984

W dniu 14 grudnia w Urzędzie Gminy Mielec została podpisana umowa na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984. Wspomniana inwestycja to kolejna część północnej obwodnicy Mielca. W ramach zadania powstanie 7 km nowej drogi, która poprowadzi z Piątkowca przez Rzędzianowice do Mielca. W imieniu Województwa Podkarpackiego umowę podpisali Władysław Ortyl - Marszałek Województwa oraz Piotr Miąso - Dyrektor PZDW, a w imieniu Wykonawcy Paweł Chamioło - Prezes Zarządu firmy Przedsiebiorstwo Robót Drogowych w Mielcu. Podczas skromnej uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli lokalnego samorządu.

„Zamkniemy w ten sposób układ drogowy wokół Mielca. Oddanie tej drogi będzie ważnym momentem w historii miasta i powiatu. Mielec czekał na takie rozwiązania komunikacyjne właściwe od powstania Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Samochody jadące do strefy ominą w ten sposób centrum miasta. Powstanie tej drogi to również przykład dobrej współpracy samorządów. Trwają uzgodnienia w sprawie montażu finansowego. Gminy i powiat zobowiązały się, że dołożą do wkładu własnego dla tej inwestycji. Rozmawialiśmy na ten temat niedawno i wszyscy potwierdzili ustalenia podjęte jeszcze w 2016 roku. Wiadukt będzie natomiast finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 jako część remontu linii kolejowej L25. Po uruchomieniu kolejnego etapu Mielec-Padew Narodowa to przedsięwzięcie będzie naprawdę dużym wyzwaniem” – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

„Ten odcinek jest przygotowany w dwóch etapach, bo chcieliśmy zabezpieczyć właściwe finansowanie dla tego projektu. Były więc dwa przetargi, ale dobra wiadomość jest taka, że najkorzystniejszą ofertę w obu postępowaniach złożył ten sam wykonawca. To jest oczywiście duże usprawnienie pod względem logistycznym, bo mamy jeden plac budowy. Po oddaniu tej drogi powstanie obwodnica Mielca w ostatecznym kształcie od Tarnowa do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dopełnieniem tego zadania będzie powstanie wiaduktu nad torami kolejowymi w Mielcu” – dodał dyrektor PZDW Piotr Miąso.

Wartość zadania to ponad 50 milionów złotych, dofinansowanie z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 planowane jest na kwotę prawie 42,8 miliona złotych.

INWESTOR:

Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

WYKONAWCA:

Konsorcjum Firm:

-Lider: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu 39-300 Mielec ul. Korczaka 6a

oraz

-Partner: Remost Sp. z o.o. 39-200 Dębica, ul. Przemysłowa 10

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy:

Zadanie Nr 1 obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Trzciana w km 2+605.83 do m. Rzędzianowice (dowiązanie do ronda w km lokalnym 7+666.91)

Zadanie Nr 2 obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Piątkowiec w km 0+000 (początek nowego odcinka drogi zlokalizowany jest w km około 34+721 istniejącej drogi wojewódzkiej nr 984) do m. Trzciana (przed skrzyżowaniem z DG 103328R tzw. „Drogą Pańską” w km 2+605.83).

  Termin wykonania robót budowlanych planowany jest na 30.09.2022r.

 

                                                                                                                                                                                                                  Tekst, UMWP, PZDW, Foto. UMWP

 

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 26-02-2024 r.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 993 - rozwiązania projektowe

W ramach zadania pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej i innej, uzyskanie decyzj... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 06-02-2024 r.

Rozbudowa DW 867 od m. Horyniec – Zdrój do granicy województwa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż w dniu 10.05.... czytaj dalej

Przebudowy DW989 i DW991 zakończone
Inwestycja
Data dodania: 25-01-2024 r.

Przebudowy DW989 i DW991 zakończone

W dniu 18 stycznia 2024 roku w Żyznowie odbyło się uroczyste zakończenie realizacji inwest... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego