Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Rozpoczęła się budowa drugiego mostu w Jarosławiu

W dniu 16 maja 2023 roku odbyło się symboliczne wbicie łopaty dla inwestycji składającej się z dwóch etapów: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 wraz z budową mostu na rzece San w m. Munina i Sobiecin” oraz „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Sobiecin i Koniaczów”.
Etap pierwszy jest współfinansowany w 80% z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury - Mosty dla Regionów i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a etap drugi z Budżetu Województwa Podkarpackiego.
Wartość całej inwestycji wyniesie około 200 milionów złotych. Wykonawca Mosty Łódź S.A. planowo zakończą roboty w III kwartale 2025 roku.
Inwestycja jest niezwykle istotna w rozwoju sieci dróg wojewódzkich na terenie Podkarpacia. Budowany most będzie drugą przeprawą przez San w Jarosławiu i przejmie znaczną część ruchu, odciążając jedyny istniejący most na ulicy Sanowej.


Realizację budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej zainaugurowali marszałek Władysław Ortyl, minister Anna Schmidt, posłowie Teresa Pamuła i Tadeusz Chrzan, senator Mieczysław Golba, wicewojewoda Jolanta Sawicka, radny Andrzej Ćwierz, przedstawiciele lokalnej władzy, prezes Mostów Łódź S.A. Waldemar Pierożak oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso.

 

 

 

Zdjęcia: Anna Magda Biuro Prasowe UMWP

 


Zobacz również poprzednie aktualności

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów
Inwestycja
Data dodania: 05-06-2024 r.

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Czudcu oficjalnie została rozpoczęta realizacja inwestycji &b... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 922 w polegająca na budowie mostu w km 23+470 na rz. Wisłoka w m. Kąty - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 987 polegająca na budowie mostu w km 15+427 na rz. Czarna Rzeczka w m. Czarna Sędziszowska - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego