Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Rozpoczęła się budowa drugiego mostu w Jarosławiu

W dniu 16 maja 2023 roku odbyło się symboliczne wbicie łopaty dla inwestycji składającej się z dwóch etapów: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 wraz z budową mostu na rzece San w m. Munina i Sobiecin” oraz „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Sobiecin i Koniaczów”.
Etap pierwszy jest współfinansowany w 80% z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury - Mosty dla Regionów i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a etap drugi z Budżetu Województwa Podkarpackiego.
Wartość całej inwestycji wyniesie około 200 milionów złotych. Wykonawca Mosty Łódź S.A. planowo zakończą roboty w III kwartale 2025 roku.
Inwestycja jest niezwykle istotna w rozwoju sieci dróg wojewódzkich na terenie Podkarpacia. Budowany most będzie drugą przeprawą przez San w Jarosławiu i przejmie znaczną część ruchu, odciążając jedyny istniejący most na ulicy Sanowej.


Realizację budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej zainaugurowali marszałek Władysław Ortyl, minister Anna Schmidt, posłowie Teresa Pamuła i Tadeusz Chrzan, senator Mieczysław Golba, wicewojewoda Jolanta Sawicka, radny Andrzej Ćwierz, przedstawiciele lokalnej władzy, prezes Mostów Łódź S.A. Waldemar Pierożak oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso.

 

 

 

Zdjęcia: Anna Magda Biuro Prasowe UMWP

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 05-09-2023 r.

Zamknięcie DW881 10 września 2023 r.

W związku z uroczystością beatyfikacyjną rodziny Ulmów w Markowej, droga wojew&oacu... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 06-07-2023 r.

Wstępne rozwiązania projektowe - most na rz. Stobnica w ciągu DW 886

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: O... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 27-06-2023 r.

Zamknięcie DW 989 w miejscowości Żyznów - budowa mostu

Od dnia 26 czerwca 2023 roku, droga wojewódzka nr 989 w miejscowości Żyznów... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego