Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Zakończenie inwestycji DW 878 "Lubelska"

3 kwietnia 2024 roku na rondzie w Trzebownisku symbolicznie zakończono realizację inwestycji: "Rozbudowa DW 878 na odcinku od granicy miasta Rzeszowa (ul. Lubelska) do DW 869". Jest to ostatnie zadanie zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 o wartości 148 milionów złotych z dofinansowaniem aż 104 milionów złotych.

Budimex S.A. w ramach zadania rozbudował 5 km drogi wojewódzkiej nr 878 do kategorii klasy G na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 869 w Jasionce. Poszerzono ją do dwóch jezdni (z dwoma pasami ruchu w każdą stronę) rozdzielonych pasem dzielącym. Na całej długości trasy zaprojektowano infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów: ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Obiekty inżynierskie: most na rzece Mrowla i wiadukt nad drogą lokalną w Trzebownisku zostały rozebrane i wybudowane na nowo oraz wykonano 3 przepusty dla zwierząt. Przebudowane zostały skrzyżowania z drogami innych kategorii, w ramach których powstały 2 skrzyżowania typu rondo. Zrealizowano ponad 200 zjazdów indywidualnych i publicznych. Wybudowano kanalizację deszczową, oświetlenie i drogi serwisowe do obsługi terenów przyległych.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie realizuje inwestycje drogowe mające na celu zwiększenie dostępności miasta Rzeszowa i jego obszaru funkcjonalnego poprzez poprawę powiązań układów poza jego granicami:
− Droga Lotniskowa DW 869 etapy I-IV realizowana była w latach 2012-2018. Kontynuacją jest zadanie "Budowa drogi wojewódzkiej nr 869 pomiędzy autostradą A4 a DK9 i drogą ekspresową S19 – etap V" .
"Budowa DW na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów-Południe" ,
− Przedłużenie ul. Sikorskiego - "Rozbudowa DW 878 na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Orkana w Tyczynie".

Powyższe inwestycje zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 na podkarpackich drogach wojewódzkich, o łącznej wartości 354 milionów złotych, z dofinansowaniem w wysokości 274 milionów zł. W ramach 5 zadań wybudowano 5 km nowych odcinków dróg oraz przebudowano prawie 14 km istniejących.

W wydarzeniu brali udział: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałkowie Ewa Draus i Stanisław Kruczek, radny Karol Ożóg, starosta Marek Sitarz, wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dyrektor Budimex S.A. Wojciech Majdyś, dyrektor Wydziału Infrastruktury UW Monika Barszcz-Chodkowska, była skarbniczka UMWP Janina Jastrząb oraz dyrektor Piotr Miąso.

Zdjęcia: Biuro Prasowe UMWP - Krzysztof Witek


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 02-07-2024 r.

Obwieszczenie WOOŚ.420.16.1.2023.JK.50

OBWIESZCZENIE Zgodnie z art. 61 § 4 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.... czytaj dalej

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów
Inwestycja
Data dodania: 05-06-2024 r.

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Czudcu oficjalnie została rozpoczęta realizacja inwestycji &b... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 922 w polegająca na budowie mostu w km 23+470 na rz. Wisłoka w m. Kąty - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego