Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Opryski poboczy DW993 i DW897 - utrudnienia w ruchu - 15-17.06

W dniach 15-17 czerwca 2023 roku z polecenia Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii planowane jest prowadzenie oprysków preparatem (odstraszającym dziki Penergetic b) dróg wojewódzkich w powiatach: jasielskim, krośnieńskim i sanockim wraz z poboczami, w związku z czym mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu.

Celem oprysku jest ograniczenie migracji dzików z obszarów objętych ograniczeniami afrykańskim pomorem świń (ASF) na tereny wolne od choroby.
Preparat wykorzystywany do oprysku nie jest środkiem chemicznym, jest w 100 % naturalnym źródłem minerałów. Zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1272/ 2008 i 1999/45/WE substancja nie jest sklasyfikowana jako niebezpieczna, a zatem jest nieszkodliwa dla środowiska i człowieka.

Plan przejazdów:

Powiat jasielski:

W dniach 15 – 17 czerwca 2023 r., zależnie od warunków atmosferycznych, planowane jest przeprowadzenie oprysku preparatem Penergetic b w powiecie jasielskim dróg powiatowych oraz drogi wojewódzkiej 993 wraz z poboczami na odcinku od granicy z powiatem krośnieńskim w miejscowości Łysa Góra przez Nowy Żmigród, Wolę Cieklińską, Dzielec, Radość, Osobnicę do granicy z powiatem gorlickim w miejscowości Harklowa. Długość planowanego odcinka trasy, na którym prowadzony będzie oprysk w powiecie jasielskim wynosi ok. 34 km.
W związku z prowadzeniem ww. czynności mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu.

Powiat krośnieński:
W dniu 15 czerwca 2023r.  planowane jest prowadzenie oprysków preparatem Penergetic-b WV drogi wojewódzkiej 897 wraz z poboczami na odcinku drogi Moszczaniec – Tylawa od granicy z powiatem sanockim oraz drogi powiatowej P1996R na odcinku drogi Tylawa-Mszana – Iwla do granicy z powiatem jasielskim, w związku z czym mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu. Długość planowanego odcinka trasy, na którym prowadzony będzie oprysk w powiecie jasielskim wynosi ok. 34 km.

Powiat sanocki:
W dniu 15 czerwca 2023 r. planowane jest przeprowadzenie oprysku preparatem Penergetic b drogi wojewódzkiej nr 897 wraz z poboczami w powiecie sanockim na odcinku od granicy z powiatem krośnieńskim w miejscowości Wisłok Wielki przez miejscowość Czystogarb do miejscowości Komańcza. Długość planowanego odcinka trasy, na którym prowadzony będzie oprysk w powiecie sanockim (z miejscowości Wisłok Wielki do miejscowości Komańcza) wynosi 16 km.
W związku z prowadzeniem  ww. czynności mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu.


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 04-12-2023 r.

Budowa węzła na skrzyżowaniu autostrady A4 z DW nr 986 w miejscowości Ostrów - obwieszczenie

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zamieszcza w linku poniże... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 21-11-2023 r.

Rozbudowa DW 897 Wetlina – Ustrzyki Górne

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie udostępnia w poniższym link... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 14-11-2023 r.

Rozbudowa DW 897 Cisna-Wetlina

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie publikuje projekt zagospoda... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego